Konkurrencevindere

Har du deltaget i en af SuperBrugsens konkurrencer?

Se her om du er en af de heldige vindere.

Vinderne har fået direkte besked.

Stort tillykke!

 

Vinder af dansetimer

John Veik

 

Vinder af workshop med Micki Cheng

Michelle Ely Nielsen

 

Vinder af FDB gyngestol

Linda Kock

 

Vinder af høstfesten til en værdi af 25.000 kr. 

Torben Ingvordsen


Vinder af Twister Trio sæt uge 27+28
Bodil Jensen 

Vinderne af Endomondo Juni

Præmie: Gavekort på 500.- og 3 valgfrie Änglamark solprodukter

Teddy Larsen

Sune Lomholt

Anne Højegaard-Vibild

 

Vinder af Slagter konkurrence uge 22+23

Præmie: 2 x ½ gris

Egon Knudsen

Peter Granath 

 

Vinderen af FDB gyngestols konkurrencen, uge 17

Præmie: 1 stk. FBD gyngestol

Helle Johannsen

 

Vinderne af fødselsdagskonkurrencen, uge 14

Præmie: Gavekort på 3000.- til SuperBrugsen

Annika Rasmussen

Camilla hostrup Jørgensen

Elif Elviya Kjæmpe

Karina Hansen

Jeanett Norup-Jensen

Mia Kjær 

Therese Frederiksen 

Sine Gry Bækby

Lilian Toft

Karina Vergo

Eva Hjortshøj Nielsen

Louise Kirketerp Carlsen

Per Hansen

Lars Henriksen

Mille Herum Dideriksen

Marina Zhu

 

Vinderen af Vinfestivallen, uge 10

Præmie: Vingavekort til SuperBrugsen á 3.000 kr. og 1 stk. vinkøleskab 

Thomas Sevilla

 

Vindere i SuperBrugsens kundeundersøgelse

Præmie: 10 x 10.000 point

Jytte Jensen

Birthe Nymann

Anonym

Inge Brandt

Per Henning

Laila Gregersen

Laurids Roager

Jørgen Birkholm

Hanne H. Quist

B. Kristensen

 

Vinderne af Halloween-konkurrencen, uge 44

Præmie: 4 x entré inkl. Turpas til Tivoli

Annika Helsinghof, Kbh. S

Christina Rossil, Frederiksværk

Majbritt Sørensen, Brørup

Lenette Schunck, Tølløse

 

Vinderne af popcorn-konkurrencen, uge 44

Præmie: 2 æsker popcorn

Christina Joof, Kbh. SV

Yvonne Lindberg, Kjellerup

Karina Sørensen, Kjellerup

Michella Poulsen, Albertslund

Caroline Alder, Måløv

Munazzah Choudry, Søborg

Finn Nielsen, Sønderborg

Palle Andersen, Frederikshavn

Elly Henriksen, Skjern

Claus Minden,

Simon Plesner, Horsens

 

Vinderen af bagekonkurrencen, uge 42

Præmie: Éntre og turpas for 10 personer til Tivoli

Anne Marie Kirkeby, Skive

 

Vindere af Halloween-konkurrencen

Præmie: 6 x entré og turpas til Tivoli

Tina Bonde, Erslev

Anne-Marie Hornung, Brøndby Strand

Karina Nielsen, Bjæverskov

Birgitte Engel, Regstrup 

Lisbeth Waldemar, Tommerup

Malene Wilken, Holbæk

Hanne Rasmussen, Frederikssund

Birgit Petersen, Roskilde 

Pia Sroka, Odense NV

Lone Jamrath, Gentofte

Jonna Rode, Ølgod

Linda Christensen, Albertslund

Margit Østergaard, Vinderup

Lisbeth Petersen, Odense S

Kirsten Collin, Borup 

Inge Møldrup, Give

Anni Hansen, Vamdrup

Lisa Laursen, Horsens

Leif Nyborg, Rudkøbing

Jeanette Vork, Odense NV

Anders Bertelsen, Hedensted

Johnny Eskildsen, Skovlunde

Anne-Grethe Jensen, Skælskør 

Kjeld Dahl Nielsen, Dronningslund

Lidija Larsen, Løgstør

 

Vinder af Legoland-konkurrence, uge 38

Præmie: En tur i Legoland + Atlantis by Sealife for 10 personer

Keld Kierkegaard

 

Vindere af Tombolaen til Markedsfesten, uge 37+38

Præmie: Rejsegavekort a 25.000 kr.

Gitte Morsing, Hjørring

Ann Susan Skov Jensen, Højby Sj.

Leif Madsen, Hasselager

Inga Bager, Gesten

 

Vindere af Tombolaen til Markedsfesten, uge 37+38

Præmie: 6 x Turpas og 6 x Entrebilletter til Tivoli

Emmelie Keller Nielsen 

Christian Thierry

Birthe Balle

Niels Gade

Berit Høwisch

Bjarne Hansen

Else Petersen 

Gurli Teichert 

Tina Egede

Kirsten Rasmussen

Mette Mortensen

Jeppe

Luna Vinther

Ivan Fogtmann

Aase Skov

Enoch Christiansen

Bent Ole Jensen

Ole Søegaard

Dorte Olsen

Benjamin Vejlin

Silas Madsen

Lena Dreyer

Christina Mortensen

Pia Leisner

Hans Henrik Balslev

Ziggy Willumsen

Ingerlise Simonsen

Dennis

Vibeke Givard Pedersen

Jens Rasmussen

Jannie Brandt

Gitte Pallesen

Mona Lisa Hansen

Ingelise Hansen

Hanne Kastrup Hansen

Elisabeth Eiberg

Bente Lykke Olesen

Lone Gregersen

Karen Madsen

Ane Marie Sørensen

Stine Brygger-Enoksen

Hanne Jensen

Rita G. Pedersen

Jens Erik Westerberg

Palle Nielsen

Søren Nielsen

Kirsten

Kirsten Thrane

Karin Kristensen 

Gert Mouritsen

Susan Petersen Scholz

Hardy Daa Jensen

Anne Grethe Bøgh Andersen

Lis Jensen

Marie Strunge

Steen Frantz

Birgitte Buur

Tove Petersen

Hanne Andreasen

Anne Marie Mørk

Lone Brogaard

Lenni Andersen

Mads Berg

Jonna Mathiassen

Gitte Hoeg Boisen

Palle Vejlin

Maibritt Nielsen

Nina Bak

Henrik Kolling Pedersen

Bente Mortensen

Julie Liebach

Daniel Harritz

Kirsten Meilvang

Kurt Foged

Curt Rasmussen

Palle Vejlin

Eva Schrøder

Gurli Kærgaard

Bente Nordsejl

Dorthe Kristiansen

Jonna Matthiesen

Anne Jokipii

Connie Andersen

Conny Parbst

Mia Lis Qvist

Jimmy Vejlin

Martin Røder

Charlotte Berg Norby

Francesca Demoja

Eva Josephsen

Jette Grønlund

Preben Larsen

Marianne Pedersen

Kurt Pehrson

Kim Andersen

Thomas Dreyer

Henny Jørgensen

Susanne Petersen

Peter Poulsen

Bjarke Haack Jørgensen

Eigil Boel

Peter Messell

Lone Kongstad

Hanne Raabo

Inge-Lise Johansen

Karen Emborg

Martin Aunbøl

Ninna Vest

Merete Zeuthen Bruun

Randi Hansen

Molle Cordrey

Ronnie Nielsen

Teresa Pedersen

Majbrit Sandberg

Dorthe Thimsen

Palle Vejlin

Lone Juhl

Sandie Lauritzen

Gitte Albæk

Eva Jonna Hansen

Susanne Jakobsen

Bettina Kirsti Brandt Jørgensen

Anna Marie Jensen

Louise Hansen

Helen Højberg

Leif Lund-Pedersen

Maibritt Hein

Anne Marie Burgaard

Birgit Evert

Bodil Tygesen

Jytte Christensen

Jan Blom Hansen

Gitte Lykou Petersen

Bjarne Bentzen

Ruth Jensen

Benjamin Vejlin

Kirsten Kystgaard

Ole Kristensen

Karsten Hansen

Kristina Jessen

Poul Trudvang

John Pagh

Zandra Andersen

Hanne Johansen

Allan Andersen

Jonna Madsen

Ruth Østerby

Tommy Møller Jensen

Vagn Falk

Aase Hammer Andersen

Birgit Andersen

Marianne Bagger

Christina Fjordhauge

Charlotte Niebuhr

Maria Sløk

Søren Imer

Henrik Rudkøbing

 

Vinder af FDB-konkurrence, uge 38

Præmie: Lyserød FDB-gyngestol

Heidi Kjær, Liseleje

 

Vinder af GoCook pakken, uge 32

Præmie: Kogebog, forklæde, kasket og keyhanger

Theis Christoffersen

Lennard Pedersen

Rive Ravnholdt Frederiksen

Louise Zobbe

Lise Buur

 

Tæl Sommerfugle uge 27-28-29

Præmie: Sølv, Guld eller Wildcard til Tivoli

Vundet via SMS:

Birgit. Madsen Jensen

Louise Anholm

Vibeke Bennetsen

Tine Kvist Andersen

Mette Thrane

Gerda Larsen

Christian Hoffmann

Christina Nielsen

Jette aagaard

Susanne Poulsen

Mette Habermann

Susanne Bonne

Charlotte Hansen

Tina Jørgensen

Tove Larsen

Tina Stevns

Christa Holm

Eva Jensen

Annette Breiting

Thea Larssen

Marianne. B. Hansen

Camilla Nielsen

Susan Saylor

Camilla Hervig Nielsen

Marianne Clausen

Bettina Nielsen

Mona Lunderskov

Martin Lucas

Jasmin Mombeini Larsen

Johanne Christensen

Maja Rasmussen

Pernille Nørfelt

Anna Lundtoft

Vundet via tilbudavis:

Pia Rasmussen

Margit wellendorph

Annemarie Jensen

Lene strand

Henrik Jensen

Inge Andersen

Emil Sørensen

Martin Jørgensen

Christine Christiansen

Annelise jørgensen

Michelle appelros

Vibeke arvesen

Mona kostecki

Bente Amalie Nielsen

Jan Christensen

Christian Smith Hansen

Vagn Bakman Nielsen

Anni Pedersen

Charlotte Friis Bjerregaard

Ole Sørensen

Lone Olsen

Elisabeth Hansen

Christine Pedersen

Natasja Vegeberg

Ellen Hansen

Niels uno severin vejlin

Bente Vester

Jette Dall

A K Hansen

Mette Mariane le Fèvre Honoré

Else Petersen

Elisabeth Madsen

Michæl Christensen

Hans Christensen

Inge Olsen

Peter Hansen

Jørgen Petersen

Kirsten Grandal Hertz

 

Facebook konkurrence uge 26

Præmie: 2 x billetter til filmen Guldkysten 

Henrik Thøgersen

Vibeke Weiland 

 

Facebook konkurrence Weber uge 25

Præmie: Weber Genesis gasgrill 

Mette Lyngehøjen

Bent Skrubbeltrand

Jesper Buch Larsen

 

Facebook konkurrence Food Jam uge 22

Præmie: Adgangsbillet til  Roskilde Festival 2015 + billet til FoodJam

Ida Buchholt

Paul Arnsted

 

Facebook konkurrence Weber uge 22

Præmie: Weber Genesis gasgrill 

Johan Haarup

Kristian Nøhr

Helle Lykke Boye 

 

Facebook konkurrence 200.000 likes uge 25

Præmie: Gavekort til SuperBrugsen á 2.000 kr. 

Julie Heldgaard

Gitte Bank Olesen

Vivian Markdal Johansen

Vibeke Kappel Andersen

Marion Brodthagen

Ulrik Møller Larsen

Flemming Kolacinski

Anne Klokker

Jytte Svane

 

Facebook konkurrence Weber uge 20

Præmie: Weber Genesis gasgrill 

Malene Nielsen Rich

Sandra Larsen

Kristian Jakobsen 

 

Facebook konkurrence Aprilsnar uge 14

Præmie: Gavekort til SuperBrugsen 

Gerd Zacho

Ketty Thoersteinsson

Line Jensen

 

Facebook FDB konkurrence uge 14 

Præmie: FDB gul stol 

Louise Haxthausen